Ankyloglosja

Ankyloglosja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kamienie pęcherza moczowego objawy

kamienie pęcherza moczowego
Kamienie pęcherza moczowym nie zawsze objawiają się bólem.
Ale jeśli kamień drażni ściany pęcherza lub blokuje przepływ moczu, objawy mogą się pojawić .
Najczęstsze objawy to:
Ból w podbrzuszu
U mężczyzn, ból penisa lub jader
Bolesne oddawanie moczu
Częste oddawanie moczu
Trudności w oddawaniu moczu
Krew w moczu
Kamienie pęcherza moczowego mogą powstać w wyniku uszkodzenia nerwów

Kamienie pęcherza moczowego zazwyczaj zaczynają się tworzyć , gdy pęcherz nie opróżni się całkowicie z moczu. Z tego co pozostało w pęcherzu mogą tworzyć się kryształki, które w końcu przeobrażą się w kamień . To nie jedyny powód który wywołuje kamicę pęcherza moczowego .

Przyczyną może być powiększenie gruczołu krokowego
Powiększenie prostaty,inaczej łagodny rozrost stercza krokowego, może spowodować powstanie kamieni w pęcherzu .W miarę powiększania się prostaty, dochodzi często do przerwania przepływu moczu który nie do końca opróżni się z moczu, w wyniku tego mogą utworzyć się kamienie.
Uszkodzone nerwy (pęcherz neurogenny). Zdrowe nerwy przekazują impuls z mózgu do mięśni pęcherza, kierując mięśniami pęcherza kiedy zacisnąć a kiedy zwolnić uścisk .

Jeśli nerwy są uszkodzone w wyniku udaru, urazu rdzenia kręgowego lub innych problemów zdrowotnych – pęcherz nie może całkowicie się opróżnić. Pęcherz neurogenny bardzo często powstaje również w wyniku cukrzycy ,choroby Parkinsona,przepukliny dysku.
Kamienie pęcherza moczowego, które nie zostały usunięte – nawet te, które nie powodują objawów – mogą prowadzić do powikłań, takich jak:

Przewlekłe zaburzenia czynności pęcherza moczowego,lub zakażenie układu moczowego. Nieleczona kamica pęcherza moczowego może powodować ból, częste oddawanie moczu lub zablokowanie przepływu moczu Warto więc odwiedzić w porę lekarza urologa,który zleci odpowiednie badania takie jak badanie moczu,tomografia komputerowa,USG.

Ostatnie badania naukowe wykazują że nadmierne spożywanie produktów (suplementów)które zawierają dość sporo witaminy D mogą być przyczyna powstawania kamieni nerkowych a to z kolei może doprowadzić do powstania kamieni w pęcherzu moczowym.Wskazane są herbatki ziołowe ze skrzypu polnego,korzenia mniszka lekarskiego.Dodatkowo warto zrezygnować z napoi energetycznych,gazowanych i alkoholu o raz pokarmów zawierających wysoki poziom szczawianów miedzy innymi buraki,szpinak,rabarbar.

Inne artykuły: