Lekarz rodzinny

Lekarz rodzinny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W znacznej liczbie gabinetów trudniących się leczeniem raka łatwo się pogubić. Trzeba zatem zastanowić się nad tym co jest kluczowe przy doborze lekarza onkologii. Nie należy się spieszyć, to ważna decyzja, lecz spokojnie przemyśleć sprawę.
lekarz

To lekarz rodzinny przeprowadza podstawowe badania i wysyła, w razie konieczności, na dalsze – bardziej zawężone i wymagane w danym przypadku.

Od jego kompetencji zależy zatem wiele – nie tylko zdrowie, ale często również życie człowieka. Kandydatów na lekarza rodzinnego znajdziemy w przychodni wielu, a ogranicza nas jedna kwestia – lekarz musi mieć podpisaną umowę z NFZ. Nie ma za to rejonizacji, choć dla wielu jest sprawą prostą odwiedzanie tego lekarza, który urzęduje najbliżej ich miejsca zamieszkania. Z tego też względu łatwo (możemy to nazwać intuicyjnie) potrafimy kogoś dopasować do naszej ekipy, nowo poznaną człowieka, którą może być np.

lekarz, któremu automatycznie wierzymy bardziej niż innym. I jeśli ten kontakt twarzą w twarz utwierdzi nas w postanowieniu, że tak, to jest właściwa jednostka, jest odpowiednia w naszym pojmowaniu, to takiej osobie trzeba wierzyć. Idąc tym tropem warto odnotować, że dobrze ludzie są wszędzie, więc nie ma sensu generalizowanie, że powiedzmy logopeda z Warszawy to pewność, a znawca z małej mieściny zasługuje na pogardę.

Inne artykuły: