Nadmierne krwawienia miesiączkowe objawy przyczyny

Nadmierne krwawienia miesiączkowe objawy przyczyny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nadmierne krwawienia miesiączkowe objawy przyczyny

Nadmierne krwawienia miesiączkowe

Nadmierne krwawienia miesiączkowe są częstym problemem u kobiet przed menopauzą, większość kobiet nie doświadcza nadmiernej utraty krwi na tyle poważne, aby to zdefiniować jako krwotok.Objawy nadmiernego krwawienia to moczenie w ciągu godziny,jednej lub więcej podpasek ,tamponów.
Nadmierne krwawienia miesiączkowe mogą być spowodowane przez hormony

Przerywanie snu w celu wymiany wkładki higienicznej lub użycie podwójnej,krwawienie dłuższe niż tydzień,o raz duże ilości skrzepów które wydalane są w trakcje miesiączki. Przyczyny długiego krwawienia mogą być różne ,do najczęstszych przyczyn zaliczyć można zachwianie równowagi hormonalnej w organizmie ,zaburzenia czynności jajników,mięśniaki,polipy, wkładki wewnątrzmaciczne,zaburzenia krzepnięcia krwi,endometriozę, leki o raz inne schorzenia między innymi zaburzenia tarczycy, niekiedy wątroby lub nerek lub nowotwór.
Mięśniaki i polipy mogą być przyczyną nadmiernych krwawień u kobiet

Mięśniaki macicy bardzo często mogą powodować dłuższe krwawienie dotyczy to również polipów. Polipy macicy występują na ogół u kobiet w wieku rozrodczym a wynikiem ich powstania jest wysoki poziom hormonów w organizmie. Nadmierne krwawienia miesiączkowe najczęściej dotyczą dwóch grup kobiet,nastoletnich dziewczyn i kobiet w wieku 40-55 u których rozpoczynają się zmiany hormonalne tak zwane przekwitanie. W normalnym cyklu, uwolnienie komórki jajowej z jajnika pobudza w organizmie produkcję progesteronu, hormonu żeńskiego najbardziej odpowiedzialnego za regularne miesiączkowanie . Niewystarczająca ilość progesteronu może powodować duże krwawienia.

Nadmierne lub długotrwałe krwawienie miesiączkowe może prowadzić do niedokrwistości w wyniku niedoboru żelaza co z kolei objawia się znacznym spadkiem hemoglobiny, dodatkowo w czasie obwitych krwawień mogą pojawić się bolesne skurcze . Nie należy lekceważyć objawów i skorzystać z porady lekarza ,który przeprowadzi odpowiednie badania między innymi badania krwi,USG może również pobrać tkanki z wnętrza macicy.

Po przeprowadzonych badaniach zalecić może suplementy żelaza o ile poziom jest za niski, leki przeciwzapalne , środki antykoncepcyjne. Oprócz zapewnienia skutecznej antykoncepcji, leki te mogą pomóc uregulować cykle miesiączkowe i zmniejszyć nadmierne i długotrwałe krwawienia .Może również zalecić progesteron który umożliwia korekcję zaburzeń hormonalnych i zmniejszyć nadmierne krwawienie . Pamiętaj że musisz zgłosić się do lekarza jeśli masz nieregularne krwawienia, lub krwawienia po menopauzie,nie lekceważ tego lepiej dmuchać na zimne.

Inne artykuły: