Sposoby na szybkie zrzucenie wagi

Sposoby na szybkie zrzucenie wagi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sposoby na szybkie zrzucenie wagi

Dynamiczne sposoby odchudzania, znają wszyscy, nikt jednak nie zastanawiał się jak wygląda spalanie kalorii podczas biegu czy marszu. Jest to tak skomplikowany proces, że bardzo trudno go wyjaśnić, przydały by się specjalne plansze pokazujące, jakie procesy chemiczne przebiegają w organizmie człowieka i jak zaburza wspomniane procesy odchudzanie. Wracając jednak do idei odchudzania, jej obsesyjność łatwo zauważyć, wszystkie modelki i gwiazdy piosenki czy kina są chude lub sztucznie wychudzone. Trend panujący za granicą na chude i piękne jest coraz bardziej niebezpieczny. Większość nastolatek nie wie, ze ich ulubiona gwiazda nie wygląda tak chudo w rzeczywistości jak na zdjęciach wykonanych podczas sesji zdjęciowej. Niewiele z nich zdaje sobie sprawę, że osoby odpowiedzialne za kreację wizerunkową gwiazd dbają aby odpowiednie programy komputerowe, odchudzały ich podopiecznych na zdjęciach, korygowały wygląd ich twarzy, likwidowały nierówności i blizny.

Wszystko to skutkuje parciem ze strony młodych osób poszukujących lub uwielbiających swojego idola w kierunku osiągnięcia wyglądu zbliżonego do niego. Jednak próba schudnięcia na tyle, aby wyglądać jak modelka czy gwiazda pop, może skończyć się tragedią, a w mniej tragicznym wypadku anoreksją czy bulimią – chorobami powodowanymi przez wypaczenie pojmowania słowa odchudzanie. Dlatego też większość rodziców powinna bacznie obserwować zachowanie swojego dziecka i analizować jego własną samoocenę, gdy tylko ta zacznie maleć z powodu złego wyglądu, otyłości czy nadwagi, należy porozmawiać o odchudzaniu – czym jest jak przebiega i jak robić to zdrowo i bezpiecznie. Jednym ze sposobów na odchudzanie efektywne i zdrowe jest codzienne bieganie. Można zasugerować swojemu dziecku aby udało się z nami do dietetyka który pomoże ustalić odpowiedni kierunek odchudzania, albo ten który jest teraz sprowadzi na odpowiedni, właściwy znaczy zdrowy, kierunek chudnięcia. Wielokrotne apele do kreatorów mody czy fotografów agencji artystycznych, przynajmniej w regionie łódzkim, zrobiły swoje.

Ostatnio coraz trudniej dostrzec na pokazach wychudzone i odchudzające się modelki z wystającymi żebrami, ważące po kilkanaście kilogramów za mało do wzrostu. Odchudzanie spowodowało nagłą falę zachorowań wśród młodzieży na bardzo destrukcyjne choroby. Teraz musimy z tym walczyć – mówi jeden z dietetyków, organizujących terapię o nazwie Odchudzanie Łódź – na warsztatach uczy kobiety które przebrnęły przez anoreksję jak żyć dalej bez potrzeby schudnięcia, odchudzania czy utraty wagi.

Inne artykuły: