Terapia światłem idealnym sposobem na jesienną depresję

Terapia światłem idealnym sposobem na jesienną depresję
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Terapia światłem idealnym sposobem na jesienną depresję

Mało kto przepada za jesienią. Za oknami coraz szybciej się ściemnia, a pogoda nie rozpieszcza, zatem coraz rzadziej możemy liczyć na słońce. Deficyt słońca jest jednym z kluczowych powodów depresji, która jest częstym problemem wskazanej pory roku. Każdego dnia czujemy się coraz bardziej znużeni, mamy podły humor i opornie bierzemy się za nowe zadania.Przy braku melatoniny świetną pomocą jest terapia światłem – polecam stronę. Na czym polega oraz jakie rezultaty można dzięki niej uzyskać? Terapia światłem jest jedną ze szczególnie skutecznych metod na leczenie depresji – szczegóły na depresjasezonowa.pl. Można ją wykonywać przy pomocy specjalnej lampy, jaką znajdziemy w ofercie wielu sklepów trudniących się sprzedażą tego typu asortymentu. Lamp bowiem możemy używać w domach, nie trzeba iść specjalnych gabinetów, które zajmują się niniejszymi zabiegami. Dzięki posiadaniu swojej lampy będziemy mogli używać jej gdy tylko będziemy chcieć.

Z jej atutów będą mogli się również cieszyć inni członkowie rodziny. Jakie natężenie lampy wybrać? Należy kierować się zasadą, iż im większa moc, tym szybsze będą rezultaty leczenia oraz
godz. jej stosowania, aby odczuć jej dodatnie działanie. Nasz nastrój powinien polepszyć się już po 2 tygodniach. W jaki sposób przeprowadzić fototerapię? Nie musimy siedzieć pół godz. nie robiąc nic. Można w tym czasie zająć się czytaniem gazety lub rozwiązywaniem krzyżówek, aby nie czuć, że utraciliśmy cenne chwile. Fototerapia jest bezpieczna, jednakże jest pewna grupa osób, która nie może korzystać z jej korzystnego działania. To nade wszystko ludzie zmagający się ze schorzeniami narządu wzroku i chorzy biorący leki, których rezultatem ubocznym jest zbytnia czułość na światło. Wtedy trzeba szukać innych sposobów, jakie pomogą uporać się z przykrymi oznakami depresji.

Depresja jesienna to kłopot wielu ludzi. Jeśli ty też się z nim borykasz, teraz już wiesz, iż terapia przy pomocy światła pomoże ci wrócić do żywych i znowu cieszyć się codziennym życiem. Poza terapią światłem warto jest zadbać o swoją dietę, uatrakcyjniając ją w produkty pełne witamin oraz mikroelementów, a zbytnia senność, drażliwość, smutek, chęć na słodycze lub trudności ze skoncentrowaniem się nie będą nam towarzyszyć.

Inne artykuły: