Nowoczesny narożnik z funkcją spania

Nowoczesny narożnik z funkcją spania
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

W wielu domach salon musi stanowić funkcję nie tylko reprezentacyjną, ale również gościnną czy sypialną. Dlatego też największą popularnością wśród osób urządzających swoje wymarzone gniazdka cieszą się narożniki z funkcją spania – duże, ale za to bardzo wygodne.

Dlaczego warto wybrać narożnik?

Narożnik to idealny mebel, dzięki któremu można w racjonalny sposób zagospodarować narożną ścianę w salonie, ale nie tylko. Wielu gospodarzy domów stawia narożniki w centralnej części swojego salonu, co ma nie tylko praktyczne, ale i estetyczne uzasadnienie. Narożniki prawo- i lewostronne pozwalają idealnie dopasować mebel do rozmiarów pomieszczenia oraz sposobu użytkowania przez domowników. Istnieją także różne długości narożników – z reguły są to meble na 4 osoby, ale można też znaleźć naprawdę duże egzemplarze w kształcie litery U, albo te 3-osobowe. Po rozłożeniu narożnik daje wygodne miejsce do spania dla 2 osób – stanowi idealne rozwiązanie, gdy w mieszkaniu brakuje przestrzeni na sypialnię, lub potrzeba znaleźć odpowiedni nocleg dla gości.

Jakie funkcje mają narożniki?

Dobry narożnik będzie nie tylko posiadał funkcję spania, ale również umożliwi szybkie i wygodne korzystanie z niej. Mechanizmy typu delfin, system belgijski, “leopard” rozkładany jednym ruchem albo wózek – wszystkie przystosowane są do tego, aby w łatwy i szybki sposób składać i rozkładać łóżko. W niektórych nowoczesnych narożnikach można znaleźć także odchylane nagłówki, które sprzyjają wypoczynkowi w pozycji półleżącej. W większości modeli z funkcją spania znajduje się też przestronny pojemnik na pościel. Dzięki narożnikom wielu posiadaczy niewielkich mieszkań może w zgrabny sposób łączyć funkcję estetyczną i reprezentacyjną swojego salonu z funkcją sypialnianą. Te narożniki są bardzo piękne i stylowe, a przy tym wcale nie zdradzają swojej prawdziwej, łóżkowej natury! Stosuje się je najczęściej w mieszkaniach o niewielkim metrażu, ale ich praktyczne aspekty doceniają nawet posiadacze dużych salonów – i kupują je, pozostawiając narożnik jako mebel do spania dla ewentualnych gości.

Inne artykuły: